Ürün tanıtımı ve özellikleri


SMOK Nord, SMOK'tan çok yönlü bir pod elektronik sigara . Kendi benzersiz avantajlarından bazılarını tanıtırken, Novo ile ortak bir yanı var. Nord, hem doğrudan akciğere hem de ağzına akciğer çekimine uygun 3 mL kapsül ve farklı tiplerde değiştirilebilir coil kafaları kullanır. 1100 mAh pil kapasitesine ve 15 watt'a kadar çıkışa sahiptir. Nord şu anda 13 farklı renkte sunuluyor, bir kobra deseni veya reçine tarzı bir tasarıma sahip.


Renkler : Siyah, prizma gökkuşağı, prizma altın, şişe altın, kırmızı, beyaz

Resin baskısı : siyah / beyaz, kırmızı / sarı, mavi / siyah, yeşil kırmızı, sarı / mor, mavi / kahverengi, 7 renkli gökkuşağı reçine çizgi

Boyutlar: 94 x 30 x 18,8 mm

Ağırlık: 80 g

E-likit kapasitesi: 3 mL

Watt çıkışı: 10-15 W

Pil kapasitesi: 1100 mAh Kit İçeriği

Nord pod sistemi

0.6-ohm örgü coili

1.4-ohm normal coili

USB şarj kablosu


Kullanım kılavuzu


SMOK Nord'u satın almadan önce, Novo'yu birkaç haftadan beri kullanıyordum. Her iki boşluk da aynı kobra tarzı panellere ve yuvarlatılmış dikdörtgen şekle sahiptir. Nord benzer bir dayanıklı plastik dış kabuğa sahiptir, ancak biraz daha chunkier bir gövdeye sahiptir. Elime çok rahat oturuyor ve cebime kolayca giriyor. Nord, Novo'nun ağırlığının iki katı kadar, yaklaşık 80 gram ağırlığında ve boyutları 94 x 30 x 18.8 mm'dir.


Tabi, çoğu kapsül buharından daha ağır, ancak sadece 8 mm, 6 mm daha geniş ve 4 mm daha kalınsa, küçük kardeşinin pil kapasitesinin iki katından fazla. Genel inşaat sağlam hissediyor ve dayanıklılık açısından umut verici görünüyor. USB şarj bağlantı noktası cihazın en altında bulunur.


SMOK Nord butonla çalıştırıldı. Kullanılmadığında kapatmayı unutmayın, yoksa cebinizde! Bu konuştuğum herkese en az bir kere oldu. Cebimde uyuyakaldım ve yanmış bir bobine uyandım.


Smok Nord pod ları 3 mL e-likit tutar ve sert plastik bir kabuğa sahiptir. Kuzey için şu anda dört çeşit bobin mevcuttur. 0.6 ohm doğrudan akciğer ağları bobinleri ve 1.4 ohm standart ağızdan akciğer bobinlerine kit ile gelirken, 0.8 ohm göz MTL bobinleri ve 1.0 ohm seramik MTL bobinleri ayrı olarak satılmaktadır.


Novo'dan farklı olarak, Nord coil çıkarılabilir ve değiştirilebilir, böylece her bir kapsül potansiyel olarak bir süre dayanabilir. Çıkarması kolay ve açık kalan kauçuk bir tıkaç kullanırlar, böylece yanlış yerleştiremezsiniz.


Bölmeleri doldurmak çok kolaydır, azami kapasiteye kadar doldurmak için hafif bir açıyla yaptığınızdan emin olun. Gerçekte, lastik tapayı katlayarak ve ağızlığın siyah kısmının altına asarak yerine oturmasını sağlayabilirsiniz. Doldurma portu, normal damlalıklı şişelerin çoğunu barındıracak kadar büyüktür.


Bölmeler tam olarak yerine oturmuyor, ancak çok sıkı bir oturuşa sahipler. Ağızlık ortalama vape'nizden biraz daha geniş ve daha tıknaz, ancak aslında dudaklarda rahat hissediyor.


İçerdiği 0.6-ohm'luk bobin% 70 VG e-sıvı kullanılarak mükemmel şekilde fitillendi ve 1.4-ohm'luk MTL bobin, fitil deliklerinin daha küçük olması nedeniyle 50/50'lik bir harmanla daha iyi performans gösterdi. 70/30 VG'yi iyi idare edebilir, ancak DL bobinleri bunun için daha uygundur. Tecrübelerime göre, genellikle SMOK Nord'u kullanırken bobin başına en az 10-15 mL geçebilirim.


performans


Kafes bobini nispeten gevşek, kısıtlayıcı bir akciğer vuruşu sağlar. MTL kapsülü biraz daha sıkı gibi görünmekle birlikte, normal bir sigaradan veya örneğin bir JUUL'dan çok daha gevşektir . Muhtemelen verilen hava akışı konfigürasyonundan dolayı 50 mg nicelik tuzla bile hiç bir boğaz çarpması yaşamamıştım . Yine de, şahsen, 1.0-ohm bobinlerde bile, Nord'da 35 miligramın üzerinden geçemem.

Diğer yorumculardan seramik bobinlerin normal 1.4-ohm MTL bobinleri kadar iyi performans göstermediğini duydum, ancak doğrulama için denemedim. Aygıt, kafes bobinleri kullanarak parlıyor, ancak MTL'leri kullanarak iyi tuzla çalışıyor.


Buhar üretimi hala MTL bobinleri ile etkileyicidir, standart pod vape'nizden kesinlikle bir bulut elde edersiniz. 0.6 örgü bobinleri daha iyi bir bulut ortaya çıkardı, ancak bir alt ohm tankınınkiyle karşılaştırılamaz . Her iki bobinden aldığım lezzet, dördüncü veya beşinci doluma kadar, yerinde. Bol hava akımı nedeniyle size oldukça serin bir vape verir ve genel lezzetini fantastik.


Yaşanan tek kuru vuruş biraz taşınırken sıvı seviyelerimi izlemeyi unuttuğum zamandı. Sıvı algılama penceresi oldukça küçüktür ve bakla fiziksel olarak çıkarılmadan ne kadar e-meyve suyu kaldığını görmek kolay değildir. Şimdiye kadarki tecrübelerime göre, sızıntı sorunları yaşamadım, kapsülün dibinde bir miktar yoğuşma vardı, bu çok normal. Genel olarak, bobinler tutarlıydı ve gerçekten iyi performans gösterdi.


Pil ömrü ve LED


Beş kez ateş düğmesine tıklayarak Nord açın ve kapatın. Bir kez yandığında Nord, ateş düğmesine iki kez tıklarsanız üç renkli LED ışık kullanarak pil ömrünüzü gösterir. Cihazda vaping yaptıktan sonra kapatma düğmesini kullanmayı unutmayın.


Yeşil:% 70-100

Sarı:% 30 -% 70

Kırmızı:% 30'un altında


SMOK Nord, 1100 mAh batarya kapasitesine sahiptir. İki bobini de kullanarak tam bir günün çoğunu tek bir şarjla geçirebildim. Gün boyu zincirleme bir zincir kullanıyorsanız, özellikle örgü bobinleri kullanıyorsanız akşama kadar kendinizi şanssız hissedebilirsiniz. Şarj etme yeteneklerinden geçmiştir, ancak içerdiğinden daha uzun bir kabloya ihtiyacınız olacaktır.


Artılar ve eksiler


1100 mAh batarya kapasitesi

Kompakt ve cepte

Rahat el hissediyorum

Hem MTL hem de DL podları

Uygun dolum sistemi

İyi buhar üretimi

İyi lezzet

Güzel kısıtlayıcı akciğer çekilişi

3 ml e-likit kapasitesi


MTL bölmeleri için çok fazla hava akışı

Meyve suyu seviyelerini izlemek zor

Kapatılmazsa cebinizde ateş eder


Karar

SMOK Nord'umu gerçekten kazıyorum. Tam olarak ondan umduğum şeyi sunar. Tabii ki, alt ohm tanklarıyla aynı performansı elde edemezsiniz, ancak paranın üzerinde, özellikle de sadece küçük bir kapsül sistemi olduğunu düşünüyoruz.


Gevşek çekiliş katı MTL kağıtlarını tatmin etmeyecek, ancak 35 mg nikotin tuzu kullanarak, nikotin isteklerinizi hızlı bir şekilde giderecektir. Güzel bir kısıtlayıcı akciğer vuruşundan hoşlanıyorsanız, en sevdiğiniz freebase nikotin e-sıvılarıyla veya hatta daha düşük mukavemetli salt likit le bu 0.6-ohm örgü bobinlerin tadını çıkaracaksınız.


Vaping yapmakta yeniyseniz, bu harika bir hepsi bir arada çözümdür. Eğer tam boyutlu bir vape ile aynı seviyede performans gösteren kompakt bir cihaz isteyen daha deneyimli bir vaper iseniz, Nord hala sizin için. Ben hiçbir zaman SMOK hayranı olmadım, ancak yine de bazı ürünlerini bugün kullanıyorum - ve kesinlikle kullanmaya devam edeceğim bir tanesi. SMOK Nord'un, katı lezzet ve buhar üretimi ile ucuz bir bakla vape arayan herkese tavsiye ederim. Nord hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıya bir yorum bırakın.