İqos elektronik sigara Philip Morris


Tütün Teknoloji Buluşuyor

Tütünü ısıtmak (yakmak yerine) 20 yıldan uzun bir süredir devam etmekteyken, şimdi sadece tütünü ısıtmanın bir yolu bulup yetişkin sigara içenler için tatmin edici bir ürün bulmayı başardık. Aşırı milyon 3,7 tüketiciler bizim tütün ısıtma sistemi: zaten bu ürüne sigaradan geçiş seçtiniz IQOS .


Merkezinde IQOS olan gelişmiş elektronik özel olarak ısıtılan tütün birimleri tasarlanmıştır ısı. IQOS , tütünü, lezzetli nikotin içeren buharını ancak tütünü yakmadan serbest bırakacak kadar ısıtır .


Anahtar nokta: Bir sigara içilen tütün 600 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda yanar ve zararlı kimyasal maddeler içeren duman üretir. Ancak İQOS ELEKTRONİK SİGARA, tütünü yanma , ateş, kül veya duman olmaksızın 350 ° C'ye kadar çok daha düşük sıcaklıklara kadar ısıtır . Daha düşük sıcaklıktaki ısıtma, tütünün sıcaklığını gerçek tazeledi. Tütün ısıtıp yakılmadığından, zararlı kimyasalların seviyeleri sigara dumanına kıyasla önemli ölçüde azaltılır.


Oradaki ne? Sigara içen kişilere hitap eden sigara içilmeyen bir ürün olan IQOS'u sigara içmeyen bir nikotin içeren buhar .


IQOS nasıl çalışır?

IQOS , üç ana bileşene sahip bir tütün ısıtma sistemidir - ısıtmalı tütün birimi ( HEETS veya HeatSticks olarak adlandırılır ), bir IQOS tutacağı ve bir şarj cihazı.


IQOS'u kullanmak için  , bir tüketici ısıtılmış tütün ünitesini   elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtıcı içeren IQOS tutacağına yerleştirir.


1.Tüketici, ısıtıcıyı açmak için bir düğmeye basmakta ve daha sonra, ısıtılmış tütünün tadını çıkarmak için, ısıtılan tütün birimini çekmektedir. Isıtmalı tütün birimi bittiğinde, tüketici onu tutucudan çıkarır ve daha sonra çöp bidonuna güvenle atılabilir. Tüketici gerektiğinde, tutacağı şarj cihazına takarak şarj eder.


2.Isıtılmış  tütün birimi olup sigara, ısıtma için tasarlanmış benzersiz işlenmiş tütün tıkacı içerir. Tütün tapası, tütün yapraklarından yapılır; bunlar, öğütülür ve dökme yaprak olarak adlandırılan tütün levhaları haline getirilir. Bu tabakalar daha sonra kıvrılır ve bir tütün prizine dönüştürülür.

3.Tutucu ısıtılmış tütün birimi içine sokulmuş olduğu, bir elektronik olarak kontrollü bir ısıtma bıçağı ile tütün ısıtır. Bıçak aynı anda tütünü 350 ° C'ye kadar olan sıcaklıklara ısıtırken tutarlı bir lezzet deneyimi sağlamak ve yanmayı önlemek için sıcaklığını izlemektedir. Ayrıca, gerekirse kendisini kapatan bir aşırı ısınma koruma mekanizması vardır. Tutucu ısıtılan tütün ünitesine ısıtma bıçağı ile altı dakika veya 14 havaya kadar, hangisi önce gelirse ısı verir.

Her bir ısıtmalı tütün birimi deneyiminden sonra, tutucudaki küçük pilin şarj edilmesi gerekiyor. Şarj  sahibine yaklaşık 20 kez şarj etmek yeterli enerji depolayan ve ev elektrik prizlerinin gelen şarj edilebilir büyük bir pile evler.


IQOS nerede Bulunalabilir?

IQOS  , Kanada, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guatemala, İtalya, İsrail, Japonya, Kazakistan, Kore, Litvanya, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Filistin, Polonya, Portekiz'deki kilit şehirlerde açıldı , Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Ukrayna ve  Birleşik Krallık'ta  ve bazı Duty Free mağazalarında.