Clapton Coil nedir?

Clapton Coil nedir?


Clapton Coili: 

Bugün bir Clapton bobininin ne olduğuna ve neden bu kadar popüler hale geldiğini gözden geçiriyoruz. Sub-ohm tankları kullanarak içim yaparsanız, muhtemelen Clapton elektronik sigara coil veya RBA'lar veya RTA'larla kullanım için önceden sarılmış olarak satılan Clapton coili olarak tanıtılan bazı coili kafalarını göreceksiniz . Ya da belki YouTube'da video oluşturmayı izlediniz ya da Instagram'daki güzel makro çekimlerden bazılarını gördünüz.


Ama bilmeyenler için….


Bir Clapton coili, genellikle daha ince bir gösterge teli ile sarılmış bir tel sargısından oluşan bir vape telidir.


İlk Clapton coili bir E-Sigara Forumu (ECF) üyesi tarafından mrdee3 kullanıcı adıyla oluşturuldu. 32-gauge dış sarma ile 24 gauge çekirdekten oluşuyordu. Gitar çalarken fikrini ortaya attı çünkü bir gitar dizisinin çok fazla yüzey alanı olduğunu fark etti. Bir matkapta 24-gauge kanthal bir iplikçik çevirerek ve etrafında 32-gauge kanthal tel sarmalayarak teli yarattı.


Günümüzde çok çeşitli Clapton coilileri bulunmaktadır; Alien Clapton, Staggered Fused Clapton, Çerçeveli Zımba Clapton ve diğerleri var. Bir sanat formu haline geldi; Instagram, güzel ve benzersiz coillerin son derece iyi hazırlanmış makro çekimleriyle yüklenir.


Clapton serpantinlerinin bu kadar popüler olmasının birkaç nedeni vardır: lezzetleri artırabilir, bulut üretimini artırabilir, daha uzun ömürlü olurlar, havalı görünebilir ve eğlenceli olabilirler.


Artan bulut üretimi, yüzey alanındaki büyük artıştan kaynaklanmaktadır. Dış telin tüm kepçeleri ve krankeleri, aksi halde çıplak telin yüzey alanını biraz artırır. Bu artan yüzey alanı, daha fazla miktarda suyu aynı anda ısıtarak, buhar üretimini arttırarak, daha fazla teli suya maruz bırakmaktadır.


Bu kısmen bir Clapton coilinin de daha fazla tada sahip olabileceğidir. Bir Clapton coilinden gelen lezzet, meyve suyunuzda daha fazla not almanızı sağladığından, daha fazla derinliğe sahip olabilir. Bunu şu şekilde düşünün: belirli sıcaklıklarda, suyunuzun farklı notaları ortaya çıkıyor ve bu yüzden de her lezzet değiştirdiğinizde gücünüzü ayarlamak biraz daha iyidir. Bir Clapton coilinde , çekirdek, daha yüksek güç seviyelerinde ortaya çıkan tatları tadarken aynı zamanda daha düşük güç seviyelerinde ortaya çıkan tatları tatmanızı sağlayan dış telden çok daha hızlı ısınacaktır.Clapton coilileri ayrıca fitil gibi davranır ve oyuklarının içindeki suyu depolar. Bazı varyasyonlar, Instagram üzerinde blueeyedgoon89 tarafından icat edilen Alien Clapton gibi ilginç fitilleme özelliklerine sahiptir; Bu tel ıslak olduğunda tel boyunca suyu dağıtacaktır.


Clapton teli yapmanın en kolay yolu, çekirdek tel (ler) i bir tablanın sonuna monte edilen bir balıkçılık dönerine bağlamaktır. Telin diğer ucu bir matkapta sıkıca sıkılırsa, diğer elinizle dış kabloyu sarmalarken tek elle deliciyi döndürün. Biraz pratik yapar, ama bir kez aldığınızda, çok kolay olacak. Yavaşça başlamak ve oluğa girerken yavaş yavaş kademeli olarak arttırmak en iyisidir. Dış kabloyu makara ile tutmayı ve doğrudan sarmayı tavsiye ederim; kabloyu kurtarır ve susuzdur. Dış telin sarıldığı el ile gerekli biraz incelik var. Makarayı çok gevşek tutarsanız, tel düzgün uzanmaz ve sargılarda düz olmayan alanlar oluşturabilir; çok sıkı tuttuğunuzda tel takılabilir. Matkap dönerken,


Sigortalı Clapton teli oluştururken, tel biraz bükülmüş olabilir. Bazı naylon uçlu pense ile uçtan uca yürüyün ve kabloyu çıkarın.


Önceden yapılmış Clapton coilleri ve telin birçok farklı varyasyonu vardır. Genel olarak, coil ne kadar büyük olursa, daha düşük bir direnç daha düşük olacaktır. Benim için, tek çekirdekli bir Clapton istediğimde, bu atomizer için kullandığım çıplak telin boyutu olan bir çekirdek tel kullanırım, bazen biraz daha küçüktür. Kaynaşmış Claptonlar için, direnci paralel bir coil gibi önemli ölçüde azaltan çok sayıda çekirdek olduğunu anlayın. Orada denemek için birçok farklı türde Clapton teli var, bazı Clapton'ları satın alabileceğiniz birkaç link yayınlayacağız.

Likit Vaporesso Pod elektronik sigara smokturkey.com