Menu
Your Cart

Elektronik sigara likit içeriği

Elektronik sigara likit içeriği


İçeriği: Bitkisel gliserin, natural aroma ve esanslar, Terapatik nikotin

Elektronik Sigara Likitleri Faydaları
            
            Elektronik sigara, sigara içen kişiye nikotin vermez ( kesinlikle zararlı ve zehirli dumanı solumayı gerektirir),bu durum ancak nikotin içeren sıvıların buharlaştırılması yolu ile gerçekleşir. Bir e-sigara, atomizer olarak adlandırılan özel bir kutu içinde sıvıyı ısıtır; ısınan sıvı buharlaşır ve bu buhar vasıtasıyla bir sigara kullanıcısı onların nikotin dozunu alır. Bu durumda, nikotin tüketim süreci "sigara içmek" değil "elektronik sigara içme" olarak adlandırılmalıdır. Bu sıvılar genellikle gliserol, propilen glikol, etilen glikol, propandiol ve diğer bazı bileşenleri (NCBI) içermektedir. 

            Bazıları tamamen zararsız olmasa da, e-sigara sıvılarının kimyasal bileşimi kesinlikle düzenli bir sigaradan daha güvenlidir. Bununla birlikte, bu sıvıların soğukkanlılığı üzerinde kapsamlı kontrol sağlanmalıdır ve etilen glikol ve propandiol gibi bileşenlerin kullanılması muhtemelen yasaklanmalıdır. Yine de eğer bir sigara içen, bırakmayı planlamıyorsa, gerçek tütün yerine e-sigara kullanmayı düşünmek isteyebilir.
            
            Sigara içenlerin e-sigara kullanmaya başlamasının bir başka iyi nedeni, sözü edilen sıvıların farklı miktarlarda nikotin içerebilmesidir. Ağır bir sigara içen, 24 miligrama kadar sıvı içeren sıvıları kullanarak elektronik sigara içmek isteyebilir. Bu durumun avantajı, dozu sıfır miligram bulununcaya kadar kademeli olarak düşürmenin mümkün olmasıdır.
            
            Bazı tütün kullananlar sigara içmeyi bırakmaya çalışırken fiziksel semptomlar yaşasa da, çoğunlukla sigara içenlerin bağımlılıklarını bırakmalarına izin vermeyen güdü psikolojiktir. Bu psikolojik bağımlılığın beş temel bileşeni olduğu varsayılabilir: 

- Stresli durumlarda nikotinin rahatlatıcı / uyarıcı etkisinin olduğuna inanılmasıdır.
- Sigara içenlerin sıkıldıkları ya da  boş durduklarında el alışkanlığı olarak sigara içmeleridir.
- Bir sosyalleşme aracı olarak algılanmasıdır.
- Çoğu zaman bilinçsizce ve istemsiz olarak sigara içme güdüsü ile içilmesi
- Sigara içmeyi bırakan bir kişinin aldığı hazzı kaybetme korkusunun olması şeklinde sıralanabilir.

Likit Çeşitleri
            
            Normal sigaralar ile aynı işlevleri yerine getirirken elektronik cihazlar daha güvenli ve toplumsal açıdan kabul edilebilir. Bu nedenleri ihmal etmeden veya zorlamadan, muhtemelen bir elektronik sigara likitleri, nikotin tüketmek istemeyen bir kişi için daha güvenli bir alternatif olduğu söylenebilir. Buna ek olarak, elektronik sigaraları analoglarına göre tercih edilmesinin diğer bir nedeni ise: buharlaştıklarında sıvıların tadı ve kokusunun normal tütüne oranla daha iyi olmasıdır. Kavunlar, elmalar, kirazlar, tropik meyveler, nane, yaban mersini gibi çeşitli lezzetlerle satılmaktadır. Aynı zamanda, düzenli sigara kullanan bir kişi tütün kokuyor ve sadece sigara içenler için değil, aynı zamanda sigara içen kişi için de tatsız bir durum oluşmaktadır. 

            Bir takım ciddi, kronik hastalıklara ve hatta ölümle sonuçlanır ancak bağımlılıklarını bırakamayan sigara içenler için daha sağlıklı bir alternatif olabilir. 
Elektronik sigaraların günümüzde düzenli sigaradan daha güvenli olduğu düşünülmektedir. Elektronik sigaralarda kullanılan sıvılar daha az toksin element içerir ve sigarada dumanında bulunan ürünleri içermez.

Juul Likit Vaporesso Pod elektronik sigara smokturkey.com