IQOS 2.4 Plus Kit Elektronik Sigara

IQOS 2.4 Plus Kit Elektronik SigaraIQOS 2.4 Plus Kit Elektronik Sigara

IQOS'un içerisinde, özel hazırlanmış ve harmanlanmış tütünü ısıtan elektronik bir sistem bulunur. IQOS, tütünü yakmadan sadece buhar çıkaracak kadar kadar ısıtır.


IQOS 2.4 Plus ile Standart IQOS Arasındaki Farklar

- Şarj olmaya başladığında ve bitmesine 30sn kala titreşim ile uyarı verir.

- Isıtıcı çubuğun daha iyi ısıtması için çubuğun kaplaması geliştirildi.

- Çubuğun şarj süresi 5 dakikadan 4 dakikaya düşürüldü.

- Led ışığı daha belirgin ve parlaklığı arttırıldı.

- Çubuk ömrü 7300'e çıkarıldı.

- Şarj Cihazının ömrü 365'e çıkarıldı.


IQOS Nedir?

Philip Morris İQOS sigara nereden alınır sorusu ile yoğun olarak karşılaşıyoruz ama ülkemizde henüz yasal bir satış noktası yok.Yazımızın devamında Türkiye’de IQOS satışı yapan hesapları ve nasıl alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. instagram hesaplarından IQOS Ukrayna sigaraları satılıyor ve genellikle Parliament kolayca bulunuyor. Ukrayna dışında Kıbrıs, İngiltere, Japonya ve Almanya’da hali hazırda satış yapılan ülkeler. Bazı ülkelerde ise hava limanlarının Duty Free magazalarında bulabilmeniz mümkün. İnternet üzerinden ise tabi ki ebay ve amazonda satışı var ancak elektronik sigara kategorisinden bir ürün olduğundan gümrükte takılır. İQOS sigara fiyatları ise 110-130 TL arası degişiyor. 

Tütün Teknoloji İle Buluşuyor

Tütünü ısıtmak (yakmak yerine) 20 yıldan uzun bir süredir devam etmekteyken, şimdi sadece tütünü ısıtmanın bir yolu bulup yetişkin sigara içenler için tatmin edici bir ürün bulmayı başardık. Aşırı milyon 3,7 tüketiciler bizim tütün ısıtma sistemi: zaten bu ürüne sigaradan geçiş seçtiniz IQOS .


Merkezinde IQOS olan gelişmiş elektronik özel olarak ısıtılan tütün birimleri tasarlanmıştır ısı. IQOS , tütünü, lezzetli nikotin içeren buharını ancak tütünü yakmadan serbest bırakacak kadar ısıtır .


Anahtar nokta: Bir sigara içilen tütün 600 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda yanar ve zararlı kimyasal maddeler içeren duman üretir. Ancak İQOS ELEKTRONİK SİGARA, tütünü yanma , ateş, kül veya duman olmaksızın 350 ° C'ye kadar çok daha düşük sıcaklıklara kadar ısıtır . Daha düşük sıcaklıktaki ısıtma, tütünün sıcaklığını gerçek tazeledi. Tütün ısıtıp yakılmadığından, zararlı kimyasalların seviyeleri sigara dumanına kıyasla önemli ölçüde azaltılır.


Oradaki ne? Sigara içen kişilere hitap eden sigara içilmeyen bir ürün olan IQOS'u sigara içmeyen bir nikotin içeren buhar .


IQOS nasıl çalışır?

IQOS , üç ana bileşene sahip bir tütün ısıtma sistemidir - ısıtmalı tütün birimi ( HEETS veya HeatSticks olarak adlandırılır ), bir IQOS tutacağı ve bir şarj cihazı.


IQOS'u kullanmak için  , bir tüketici ısıtılmış tütün ünitesini   elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtıcı içeren IQOS tutacağına yerleştirir.


1.Tüketici, ısıtıcıyı açmak için bir düğmeye basmakta ve daha sonra, ısıtılmış tütünün tadını çıkarmak için, ısıtılan tütün birimini çekmektedir. Isıtmalı tütün birimi bittiğinde, tüketici onu tutucudan çıkarır ve daha sonra çöp bidonuna güvenle atılabilir. Tüketici gerektiğinde, tutacağı şarj cihazına takarak şarj eder.


2.Isıtılmış  tütün birimi olup sigara, ısıtma için tasarlanmış benzersiz işlenmiş tütün tıkacı içerir. Tütün tapası, tütün yapraklarından yapılır; bunlar, öğütülür ve dökme yaprak olarak adlandırılan tütün levhaları haline getirilir. Bu tabakalar daha sonra kıvrılır ve bir tütün prizine dönüştürülür.

3.Tutucu ısıtılmış tütün birimi içine sokulmuş olduğu, bir elektronik olarak kontrollü bir ısıtma bıçağı ile tütün ısıtır. Bıçak aynı anda tütünü 350 ° C'ye kadar olan sıcaklıklara ısıtırken tutarlı bir lezzet deneyimi sağlamak ve yanmayı önlemek için sıcaklığını izlemektedir. Ayrıca, gerekirse kendisini kapatan bir aşırı ısınma koruma mekanizması vardır. Tutucu ısıtılan tütün ünitesine ısıtma bıçağı ile altı dakika veya 14 havaya kadar, hangisi önce gelirse ısı verir.

Her bir ısıtmalı tütün birimi deneyiminden sonra, tutucudaki küçük pilin şarj edilmesi gerekiyor. Şarj  sahibine yaklaşık 20 kez şarj etmek yeterli enerji depolayan ve ev elektrik prizlerinin gelen şarj edilebilir büyük bir pile evler.


IQOS nerede Bulunalabilir?

IQOS  , Kanada, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guatemala, İtalya, İsrail, Japonya, Kazakistan, Kore, Litvanya, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Filistin, Polonya, Portekiz'deki kilit şehirlerde açıldı , Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Ukrayna ve  Birleşik Krallık'ta  ve bazı Duty Free mağazalarında.


Likit Vaporesso Pod elektronik sigara smokturkey.com