Menu
Your Cart

IQOS Philip Morris Cihaz İncelemesi

IQOS Philip Morris Cihaz İncelemesi


Büyük tütün şirketlerinin bakışlarını e-sigara ve elektronik sigara yönüne çevireceğinden, küresel ölçekte ve nüfuz sahibi bir varlıktan önce sadece bir zaman meselesiydi . İster bir tehdit olarak isterse bir iş fırsatı olarak elektronik sigara bakıp bakmadıklarını, her iki şekilde de yapılması gerektiğini biliyorlardı.


Başlangıç ​​kiti olarak etiketlenebilen IQOS, bu ikilemlere tütün devleri cevabı gibi görünüyor ve ikinci kategoriye giriyor. IQOS, Philip Morris'in geleneksel ekmek ve tereyağ ürünlerini, yaprak tütününü yenilikçi “ısıyla yakmayan” (HNB) elektronik sigara kapsülü ile birleştiren bir cihazla elektronik sigara pazarına girmeye çalışmaktadır.


IQOS Phillip Morris İncelemesi


IQOS'un ana cazibesi, gerçek sigaralara benzeyen fakat çok daha kısa olan ve gerçek tütün, bitkisel gliserin, tatlandırıcılar ve nikotinin bir karışımını içeren HEET çubuklardır. Bu çubuklar elektronik sigara cihazına yerleştirilir, ısınır ve tütün dumanına benzeyecek şekilde dokunmuş ve aromalı bir buhar üretir.


HEET çubukları sınırlı bir elektronik sigara ömrüne sahiptir ve sadece tek kullanımlıktır. HEET çubukların bir paketi, elektronik sigara cihazını saklamak, temizlemek, taşımak ve şarj etmek için çok kullanımlı bir elektronik kasa da içeren tüm IQOS sisteminin satın alınmasıyla birlikte gelir.


MALLAR

IQOS sistemi dünya çapında çevrimiçi veya çeşitli perakende tütün dükkanlarından satın alınabilir. Kitin içeriğinde de birçok farklı varyasyon vardır, bu yüzden standart bir başlangıç ​​kiti satın almaya karar verirseniz, şunları elde edersiniz:


Bir IQOS ısıtma sistemi / tutucu

Bir IQOS taşınabilir taşıma çantası / şarj cihazı

Bir adet USB şarj kablosu

Bir temizleme fırçası sistemi

On temizlik çubukları

Bir paket Marlboro Düzenli Heatsticks

Bir paket Marlboro Pürüzsüz Düzenli Heatsticks

Bir paket Marlboro Dengeli Düzenli Heatsticks

IQOS Phillip Morris kutusu


Philip Morris'ten IQOS: Up Close

Philip Morris International'ın IQOS'un araştırma ve geliştirme çalışmalarına yaklaşık 3 milyar dolar harcadığı düşünüldüğünde, sonuçta elde ettikleri ürünün oldukça iyi bir şekilde yapılmasının gerekçesidir. Tüm sistem üç temel elemandan oluşur: tütün ısısı, IQOS tutucu / buhar cihazı, IQOS şarj cihazı / taşıma çantası.


Tütün ısısı, temel olarak tütün sigarasının kısaltılmış bir versiyonu olduğu için, bu kurulumun en etkileyici kısmıdır. Bunun dışında iç kısımları tütün çubuklarına benzeyen şekle bastırılmış ve şekillendirilmiştir; Bu “çubuklar”, çubuk IQOS tutucusuna sokulduğunda daha sağlam bir buhar sağlamak için bitkisel gliserin içine daldırıldı.


Philip Morris mavi kitinden IQOS


IQOS tutucu ve IQOS cep şarj cihazı, tüm bu milyarlarca doların nasıl harcanacağını görmeye başladıklarınız; Gerçekten bu ürünü benzersiz yapan şey onlar. IQOS sahibi, e-sigara piyasasının geri kalanıyla hem gelen hem de çakışan unsurdur.


Tutucu inanılmaz derecede hafif ve elbette taşınabilirlik için mükemmel. Cihazın iç kısmında, altın ve platinle yapılmış bıçak benzeri bir cihaz göreceksiniz (Big Tütün, köşeleri kesmiyor) ısı çubuğunu yerleştirdiğiniz yerde.


Geleneksel bir e-sigara veya elektronik sigara cihazının bobin ve fitillerinden farklı olarak, bu, dahili bir Li-ion pil ile çalışan IQOS'un ısıtma elemanıdır. Cihazın gömme merkezinde yerleşik bir LED ışık ile tek bir ateşleme / güç düğmesi vardır.


IQOS taşıma çantası / cep şarj cihazı , Magnum Snaps E-cigs kiti ile gelenler gibi diğer e-çiğ taşıma çantaları / cep şarj cihazlarına çok benziyor ve bu da geleneksel bir sigara paketinin tasarımına dayanıyor. IQOS cep şarj cihazının yanında çeşitli işlevler sunan birkaç buton ve LED ışığı vardır.


Aygıtın üst tarafını açan küçük metal bir mandalınız var, böylece yerleştirme bağlantı noktasına erişebilirsiniz. Bu mandalın altında, IQOS tutucusunun şarjı ve batarya ömrü, IQOS cep şarj cihazının şarjı ve batarya ömrü ve cep şarj cihazının temizlik işlemi olmak üzere üç ayrı işlevi gösteren bir dizi LED ışığı vardır. ayrıca gerçekleştirir.


Philip Morris'ten IQOS ile Yolunuza Çalışmak

IQOS kullanımı, elektronik sigara deneyimi olmayan kişilere bile herhangi bir sorun sunmamalıdır. Bir ısı çubuğunun çıkarılması, tutucunun içine sokulması, açılmasının ve hazır olmasının beklenmesi meselesidir.


Bekleme kısmı, IQOS'la ilgili en çok insanı sinirlendirir, çünkü cihaz aniden ateş etmez, ancak içerideki tütünün uygun şekilde “ısınmaması” için en az altı saniyelik bir artış süresi gerektirir. LED gösterge ışığı, cihaz açıldığında yeşil renkte yanıp sönmeye başlayacak ve ardından buhar solunduğunda buharlaşmaya başlayacaktır.


IQOS holding Phillip Morris tarafından


Birçok elektronik sigara cihazında otomatik kesme süreleri vardır ve IQOS farklı değildir. LED gösterge ışığının yeşil bir yeşile dönüştüğü andan itibaren, sıcak çubuk harcanmadan ve değiştirilmeden önce yaklaşık altı dakika ya da on dört puf var.


Kullandıktan sonra sıcağı dışarı fırlatırsınız, ancak işler tutucu ile daha karmaşıktır. Hala geleneksel tütün kullanıyorsanız, her kullanımdan sonra tutucunun içinde korkunç bir karışıklık var. Philip Morris, tütünü her kullanımdan sonra kitinizdeki temizlik çubuklarını ve temizleme cihazını kullanarak temizlemenizi önerir.


Philip Morris'den IQOS Nasıl Çalışır?

Bir tütün devi tarafından yapılan bir cihaz üzerinde elektronik sigara , farklı bir tütün çeşidi her şeyden daha fazla fark edeceksiniz bekliyoruz. Standart paket kiti üç farklı tütün çeşidini içerirken, mentol versiyonunu korumak için hemen hemen aynı tadı vardır.


Ben bir sigara bakiresi değilim, bu yüzden sigara benim için alışılmadık bir etkinlik değildir ve kullandığım tüm elektronik sigara cihazlarından IQOS sigara içen bir sigarayı gerçekten çoğaltmaya en yakın olanıdır. Boğaz vuruşu fark edilir ve ağızdan akciğer inhalasyonu çok belirgindir.


Phillip Morris cihazından IQOS


Ama IQOS'un sigara içmeyi simüle etmeye en yakın olan şey olduğunu söylemek, en azından, benim gibi hiç sigara içmeyenlerden geldiğinde mutlaka iltifat değildir. elektronik sigara saflığını ve hislerini seviyorum. Ve bir sürü veterinerin benimle aynı fikirdeyeceğini hayal ediyorum.


Elektronik sigara yapmaya başlamadım çünkü sigarayı bırakmak istediğim sigara alışkanlığım vardı - sadece elektronik sigara yapmayı denemek istedim. elektronik sigara yaparken sigara içmeyi hiç taklit etmeyi asla denemedim, ama birçok insanın, elektronik sigara gibi biraz tuhaf bir şeyler denerken, bu tat ve duyguyu tatmin etmek isteyeceğini ve IQOS'un sunduğu şey olduğunu hayal ediyorum.


Philip Morris'den Magnum Snaps'a karşı IQOS

EPuffer'dan gelen Magnum Snaps e-cigs kiti, kullandığım ve gözden geçirdiğim son cig-a-like ürünüydü ve IQOS'un Philip Morris'ten yaptığı incelemeye göre bunu düşündüm. İki ürün farklılıkları ve benzerlikleri paylaşıyor.


İlk fark, elbette, bir ürünün gerçek tütün ve diğer buharların sıvı nikotin ile önceden doldurulmuş bir kartuştan çıkmasıdır. IQOS ile ilgisi olmayan Magnum Snaps e-cigs cihazınızı monte etmeniz gerekir, ancak diğer yandan IQOS'u kullanmak için düzenli temizlik ve bakım gereklidir. Magnum Snaps ile.


Kartuşlarınız Magnum Snaps kurulumları ile kartuşlarınızdan daha uzun ömürlüdür, çünkü her bir kartuş, sıcaklıkları kısa bir vape ömrüne sahip olan ve düzenli olarak değiştirilmeleri gereken IQOS'lardan farklı olarak en az 200 adet nefes alabilir.


Phillip Morris beyaz kitinden IQOS


Her iki firmanın cep şarj cihazları da, her ikisi de bir saat civarında dolaşan şarj sürelerine oldukça benzer - bu, hem kılıfın kendisini şarj etmek hem de bataryayı / tutucuyu şarj etmek için. Bununla birlikte dikkat çekici ve hayati bir fark, her iki birimin fiyatıdır.


Magnum Snaps kiti, 70 $ 'lık bir fiyata geliyor, IQOS sistemi ise 250 $ civarındaydı, bu da saçlarınızı geri üfleyecek kadar önemli bir fark. Sonuçta bu tercihe inecek. Eğer tütün ile devam etmek isteyen bir sigara içen iseniz, IQOS ile yapışabilirsiniz, ancak yeni bir şey denemek istiyorsanız, Magnum Snaps e-cig kiti en iyisi olacaktır.


IQOS Pozitifler

Tasarım / Görünüş


IQOS üzerinde çalışan tasarımcıların ve mühendislerin, çoğu elektronik sigara cihazının bobin ve fitil sistemini kopyalamadan tütünü buharlaştırmanın başka bir yolunu bulmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz. Tutucunun içindeki “bıçak”, ortaya çıktıkları şeydi ve bu yeni bir fikir. Bu yeni teknolojiyi harika görünümlü, portatif, kullanımı kolay bir cihazla birleştirebilmeleri, yine bir başka darbedir.


Kullanımı kolay


IQOS'a benzer kurulumlardan çok daha fazla bileşen olmasına rağmen, sistemin başlatılması veya kullanılması çok basit ve anlaşılır olmasını engellemez.


Kompakt / Taşınabilirlik


IQOS'u yanınıza alarak çok fazla eşya taşımanızı gerektirecekti, ama hiçbir şey çok ağır ya da ağır değil. Tutucu, taşıma çantası ve ısı tulumları paketiniz (ve USB şarj cihazı) bir günlük elektronik sigara değerini sağlamak için ihtiyacınız olan her şey olacaktır.


IQOS Negatifleri

Temizleme / bakım


Pod -a-beğeni ve pod modları gibi daha yeni cihazların en önemli özelliklerinden biri , neredeyse hiçbir temizlik ya da bakım gerektirmemesidir. Karmaşık temizlik aparatı ve IQOS tutucunun bakımını yapmak için neredeyse sabit bir ihtiyaç, bazıları için büyük bir kesinti olabilir; bu benim içindi.


Tütün


Benim için, gerçek tütünün herhangi bir çeşit elektronik sigara cihazında bulunması, özellikle halkın yattığı bir tarihe sahip bir tütün şirketi tarafından yapıldığında büyük bir kırmızı bayraktır.


SON SÖZ

Tütün şirketlerinin ya halkın bilincinde tutulması için elektronik sigara yapmayı bırakmaya ya da pazarda bir niş çıkarmaya çalışmasından sadece bir zaman meselesi vardı. IQOS ölçülü bir uzlaşma gibi görünüyor.


Bu bir elektronik sigara aygıtı, ama tam olarak değil. Sigara içen kadar tehlikeli (sözde) değil, ama içinde tütün var. Ben, birincisi, ikna olmadım.


Philip Morris, elbette IQOS'ları güvenliğini ve saflığını kanıtlamak için bir dizi titiz, tamamen tarafsız bilimsel testler yapsa da, henüz onlara inanmaya hazır değilim. Son zamanlarda, bir İsviçreli araştırma ekibi tarafından yapılan bir çalışma, IQOS tarafından yayınlanan buharda bulunan kansere neden olan kimyasalları (geleneksel sigaralara göre daha yüksek konsantrasyonlarda!) Buldu.


Philip Morris'in gerçekleştirdiği testlerin bulguları ve metodolojileri konusunda derinlemesine düştüğü gerçeğinden bahsetmiyoruz. Ama yine de, eğer bir tütün devini, ürünleri hakkında gerçeği söylemek için bekliyor olsaydınız, o zaman sigara içtiğiniz tütün değildir.

Juul Likit Vaporesso Pod elektronik sigara smokturkey.com