One Hit Wonder Likitlerin Orjinal Olduğu Nasıl Anlarız?

One Hit Wonder Likitlerin Orjinal Olduğu Nasıl Anlarız?


One Hit Wonder firmasına ait ürünler piyasaya ilk çıktığı andan itibaren elektronik sigara kullanan tüm kesimlerin ısrarla aradığı ve ülkemizde oldukça pahalı fiyatlara zar zor bulunan bir elektronik sigara likitidir.

Ülkemizde zor bulunması dolayısıyla yurt dışına seyahat eden vatandaşlarımız gittiği ülkelerde bulabildiği ve getirebileceği kadar bu ürünlerden almakta ve ihtiyaç fazlasını da ülkemizde satmaktadırlar.

Bu ürünlerin çokça satıldığını gören paralel ithalatçı firmalar patenti ve üretimi Amerika’da Kaliforniya’da bulunan bu elektronik sigara likitlerini yüksek kalitede kolanlayarak üreten Çinli üretimhaneler ile anlaştılar ve ülkemize soktular. Şu an ülkemizde bulunan One Hit Wonder elektronik sigara ürünlerinin yüzde 90 oranında sahte klon ürünlerden oluştuğu bilinmekte ve aldığı ürünlerin şişelerini detaylı bir şekilde incelemeyen insanlar kandırılmaktadır. Bu şişelerin üzerinin detaylı okunmaması halinde orijinal üründen ayır edilmesi imkansız düzeyde üretilen klon ürünler insan sağlığını tehdit etmektedir. Bütün bu sebeplerle elektronik sigara likitlerinde One Hit Wonder ürünü kullanmak isteyen kullanıcılar Orjinal One Hit Wonder Likit Hangisi diye sormaktadırlar. Sahte ürünlerin dolum aparatlarının dişli bölümleri keskin ve silindirik bir şekle sahiptir orjinalinde ise dişli bölümü hafif eğik yapıdadır.


Diğer Makalemiz olan Orjinal ve Kaliteli One Hit Wonder Likit konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, şişenin üzerinde yer alan ambalajın kabartı olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Klon ürünlerdeki ambalajda kabartı yoktur düz bir naylon hissi vermektedir.

Nasıl anlaşılır:

1. Dolum Aparatının Dişli Bölümünün Şekline Dikkat Etmelisiniz


Klon ürünlerdeki dolum aparatlarının dişli bölümü keskin hatlara sahipbir silindir şeklindedir ve yan profilden baktığınızda kesinlikle orijinaliyle arasındaki fark anlaşılır biçimdedir.

Orijinal şişenin dolum aparatının dişli bölümü ise hafif eğik bir yapıdadır ve klonda ki kadar şeffaf bir yapıda değildir bunu da çok rahatlıkla anlaşıllır.


2. Şişenin Üzerindeki Ambalajın Parmağınız üzerindeki Yarattığı Kabartı Hissine Odaklanın

Şişeyi elinize aldınız ve likiti incelemeye başladınız, parmağınızla ambalaja dokunuyorsunuz fakat oda ne?

Elinizde hissedebildiğiniz bir kabartı yok, böyle dümdüz naylonu eller gibiyseniz eğer, tebrik ediyoruz koca bir geçmiş olsun dileğimizi kazandınız, işin şakası bir yana bu bahsettiğim kabartı öyle çok hissedilir kadar da değil, elleri iş yapmaktan sertleşmiş olan insanlar biraz zorlanabilirler.


3. Şişenin Üzerinde Bulunan One Hit Wonder Logosunu Dikkatli Bir Şekilde İnceleyiniz

Likit şişesini elinizle çeviriyor ve incelemeye devam ediyorsunuz, sıra şişe üzerinde talimatların yazılı olduğu kısmın üzerinde bulunan One Hit Wonder™ logosunu incelemeye geldi, Dikkatlice bakmanızı rica ediyorum, eğer logo kalın bir puntoda yazılı ise sizin için kötü haber, maalesef elinizdeki One Hit Wonder™ Klon, fakat ince ve logonun etrafında ayrıntılı ince bir çizgi varsa ürünün orijinal olduğunu buradan da anlayabiliriz.


4. Önemli Bir Detay Daha.

Klon ve Orijinal One Hit Wonder™ şişesini yan yana elimizde aldığımızda önemli bir detay daha gözümüze çarpıyor, orijinal One Hit Wonder™’daki Bayrak logosu gayet net ve canlı bir renge sahipken klon One Hit Wonder™ şişesinde durum tam aksini gösteriyor, Soluk ve pikselleşmiş kalitesiz bir baskıya sahip olan şişe dikkatli bir bakışla kendini hemen ele veriyor.

Likit Vaporesso Pod elektronik sigara smokturkey.com